STAR FM FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

STAR FM FORUM

Star fm 102.4-Rethymno-Crete-Greece/Ενημερωτικος-Μουσικος Ρ/Σ
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΕικονοθήκηΕικονοθήκη  ΑναζήτησηΑναζήτηση  Latest imagesLatest images  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  
RETHIMNO WEB RADIO TV
Πρόσφατα Θέματα
» Χειμερινό κλάδεμα Μέρος Α΄- Κλάδεμα καρποφορίας και ανανέωσης
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΣαβ Ιαν 20 2018, 08:05 από Admin

» ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ ΚΛΑΔΕΜΑ ΤΗΣ ΕΛΙΑΣ
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΣαβ Ιαν 20 2018, 00:41 από Admin

» 5 μυστικά για συγκομιδή ελιάς
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΣαβ Νοε 25 2017, 01:05 από Admin

» Επαγγελματίες αγρότες με πιστοποίηση αποκτούν προτεραιότητα στα Βιολογικά
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΔευ Οκτ 02 2017, 21:42 από Admin

» Γλοιοσπόριο : Ένα κείμενο που πρέπει να διαβάσουν όλοι οι ελαιοκαλλιεργητές!
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΔευ Οκτ 02 2017, 21:29 από Admin

» Μόνο με ηλεκτρονική συνταγογράφηση η πώληση γεωργικών φαρμάκων από τις 19 Σεπτεμβρίου
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΠαρ Αυγ 18 2017, 22:01 από Admin

» Τέρμα στις απευθείας αναθέσεις έργων, μελετών κλπ συμβάσεων από Δήμους, Περιφέρεια, Δημόσιο
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΠεμ Μαρ 23 2017, 00:00 από Admin

» Ο κατά συρροήν «δολοφόνος» ( Xylella fastidiosa )δεν έχει εμφανιστεί ακόμη στην Κρήτη, αλλά τον…περιμένουν με το τουφέκι!
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΣαβ Ιαν 28 2017, 13:25 από Admin

» Πως να Κλαδέψετε τη Λεμονιά και Πότε είναι η Κατάλληλη Εποχή
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΠαρ Ιαν 27 2017, 10:27 από Admin

» Ως και 500.000 ευρώ ενίσχυση για ίδρυση Οµάδων Παραγωγών
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΔευ Ιαν 02 2017, 13:49 από Admin

» Δίκταμο ή Έρωντας (Origanum dictamnus)
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΚυρ Δεκ 11 2016, 09:03 από Admin

» Κυβερνητική δίωξη της Monsanto για πρώτη φορά στην ιστορία της
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΣαβ Δεκ 10 2016, 08:47 από Admin

» Όταν η τρέλα δε πάει στα βουνά αλλά στις....ελιές!!!!!! (VIDEO)
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΠεμ Δεκ 08 2016, 10:43 από Admin

» Ενεργοποιείται η «κάρτα του αγρότη»
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΤετ Δεκ 07 2016, 13:18 από Admin

» Επιδότηση για δωρεάν ρεύμα στους αγρότες
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΠαρ Δεκ 02 2016, 10:09 από Admin

Rethymno
CRETE GUNS
Star Fm 102,4 Rethymno
ΤΑΒΕΡΝΑ ΜΥΛΛΟΙ:http://mili-crete.gr/
Κορυφαίοι συγγραφείς
Admin
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! Bar_leftΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! BarΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! Bar_right 
Εικονοθήκη
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! Empty
SKYPE
Call mrdan341

 

 ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Admin
Admin
Admin


Αριθμός μηνυμάτων : 997
Points : 2974
Φήμη : 0
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2012

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!   ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! EmptyΤετ Νοε 21 2012, 16:09

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!
Posted by author on November 21st, 2012
topics-greece-pic-sfSpan-v2

ΜΑΣ…ΜΙΣΟΥΝ ΘΑΝΑΣΙΜΑ!
Η AΠΑΝΤΗΣΗ ΜΑΣ ΣΤΟΥΣ ΒΡΩΜΙΚΟΥΣ ΜΕΡΚΕΛ-ΣΟΪΜΠΛΕ ΚΙ ΟΣΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΤΥΧΙΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ… ΦΤΥΝΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ…
Για μια ακόμη φορά τα γερμανικά βάρβαρα υποκείμενα Μέρκελ-Σόϊμπλέ, έδειξαν τι επιδιώκουν. Τον θάνατο της Ελλάδας! Δυστυχώς οι ηγέτες μας τους πήραν στα σοβαρά και τους ανέχονται επί μίαν τριετία, ενώ θα μπορούσαν να τους διαλύσουν.κι αυτούς κι όσους άλλους τους σεγοντάρουν στις ανιστόρητες αθλιότητές τους.
Δείτε όμως την αλήθεια και την απάντηση που δικοί τους φωτισμένοι Γερμανοί δίνουν:

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ! Nietzsche-big1

ΝΙΤΣΕ-ΓΚΑΙΤΕ-ΣΙΛΕΡ
Friedrich Nietzsche
ΙΔΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ, ΜΙΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ:
“Αποδεδειγμένα σε κάθε περίοδο της εξέλιξής του ο δυτικοευρωπαϊκός πολιτισμός προσπάθησε να απελευθερώσει τον εαυτό του από τους Έλληνες.Η προσπάθεια αυτή είναι διαποτισμένη με βαθύτατη δυσαρέσκεια, διότι οτιδήποτε κι αν δημιουργούσαν, φαινομενικά πρωτότυπο και άξιο θαυμασμού, έχανε χρώμα και ζωή στη σύγκρισή του με το ελληνικό μοντέλο, συρρικνωνότανε, κατέληγε να μοιάζει με φθηνό αντίγραφο, με καρικατούρα.
Έτσι ξανά και ξανά μια οργή ποτισμένη με μίσος ξεσπάει εναντίον των Ελλήνων, εναντίον αυτού του μικρού και αλαζονικού έθνους, που είχε το νεύρο να ονομάσει βαρβαρικά ότι δεν είχε δημιουργηθεί στο έδαφός του.


Κανένας από τους επανεμφανιζόμενους εχθρούς τους δεν είχε την τύχη να ανακαλύψει το κώνειο, με το οποίο θα μπορούσαμε μια για πάντα να απαλλαγούμε απ’ αυτούς. Όλα τα δηλητήρια του φθόνου, της ύβρεως, του μίσους έχουν αποδειχθεί ανεπαρκή να διαταράξουν την υπέροχη ομορφιά τους.
Έτσι, οι άνθρωποι συνεχίζουν να νιώθουν ντροπή και φόβο απέναντι στους Έλληνες . Βέβαια, πού και πού, κάποιος εμφανίζεται που αναγνωρίζει ακέραιη την αλήθεια, την αλήθεια που διδάσκει ότι οι Έλληνες είναι οι ηνίοχοι κάθε επερχόμενου πολιτισμού και σχεδόν πάντα τόσο τα άρματα όσο και τα άλογα των επερχόμενων πολιτισμών είναι πολύ χαμηλής ποιότητας σε σχέση με τους ηνίοχους, οι οποίοι τελικά αθλούνται οδηγώντας το άρμα στην άβυσσο, την οποία αυτοί ξεπερνούν με αχίλλειο πήδημα».

Καρδια & νους είναι η Ελλάδα για την ανθρωπότητα
Ο Γιόχαν Βόλφγκανγκ Γκαίτε (Johann Wolfgang Goethe, 1749-1832) ήταν Γερμανός ποιητής και πεζογράφος

Oi Έλληνες είναι συγγενείς μου, είναι δάσκαλοί μου. Τους θαυμάζω σαν άφθαστες διάνοιες της φράσεως και της γραμμής,καθώς και για τον ιδεώδη βίο τους.»
(Από επιστολή που έστειλε στον γιο του Αύγουστοστο Bisbaden στις 5 Ιουλίου 1815).
«Ό,τι είναι η καρδιά και ο νους για το σώμα, είναι η Ελλάδα για την ανθρωπότητα.»


ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ …ΕΛΛΗΝΑ, ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΟΣ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ!
,
Φρίντριχ Σίλερ (Friedrich von Schiller).
Καταραμένε Έλληνα.
Όπου να γυρίσω την σκέψη μου, όπου και να στρέψω την ψυχή μου, μπροστά μου σε βλέπω, σε βρίσκω.
Τέχνη λαχταρώ, Ποίηση, Θέατρο, Αρχιτεκτονική, εσύ μπροστά, πρώτος και αξεπέραστος.
Επιστήμη αναζητώ, Μαθηματικά, Φιλοσοφία, Ιατρική, κορυφαίος και ανυπέρβλητος.
Για Δημοκρατία διψώ, Ισονομία και Ισότητα, εσύ μπροστά μου, ασυναγώνιστος κι ανεπισκίαστος.
Καταραμένε Έλληνα, καταραμένη Γνώση…
Γιατί να σε αγγίξω;
Για να αισθανθώ πόσο μικρός είμαι, ασήμαντος, μηδαμινός;
Γιατί δεν με αφήνεις στην δυστυχία μου και στην ανεμελιά μου;”

Τους λέμε λοιπόν κι εμείς!
Να θυμούνται οι βάρβαροι της Ευρώπης πως θα σπάσουν τα μούτρα τους πάνω στον ιερό “θεογέννητο” αυτό βράχο που λέγεται Ελλάδα!

hellasnews-agency

exomatiakaivlepo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://star-fm.webs.com
 
ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΒΑΡΒΑΡΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Έλληνες αγρότες, σε λίγο τα χωράφια σας θα ανήκουν στους Γερμανούς!!!
» Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ E.N.D KAI OI AΛΗΘΕΙΕΣ ΤΟΥ κ ΑΡΤΕΜΗ ΣΩΡΡΑ....!
» "Προς τον κ. Παπούλια: Είστε πρόεδρος της Δημοκρατίας;"
» Απάντηση ελληνίδας καθηγήτριας στο Harvad για την επιλογή Παπανδρέου ως "καθηγητή"
» Η ΔΕΗ ΕΙΠΡΑΤΤΕΙ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΔΙΚΟ ΤΗΣ «ΧΑΡΑΤΣΙ» ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ: «ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΠΟΣΟ ΠΙΣΩ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ»; ΚΑΛΑ ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΝ ΞΕΡΟΥΜΕ‼!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
STAR FM FORUM :: STAR FM NEWS-
Μετάβαση σε: